Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej

Sekcja finansowo – księgowa jest najmłodszą sekcją w bialskim CIS. Utworzona została 15 grudnia 2014 roku.

W ramach reintegracji zawodowej sekcja prowadzi zajęcia podczas których uczestnicy nabywają umiejętności samodzielnego prowadzenia pełnej księgowości.

Zajęcia w sekcji finansowo – księgowej skierowane są do osób, które:

- nie miały styczności z księgowością, a chcą w przyszłości realizować się w tym zawodzie,
- chcą zdobyć wiedzę na poziomie umożliwiającym im podjęcie pracy w księgowości.

Umiejętności jakich udało nam się nauczyć naszych uczestników są wystarczające do wykonywania usług zarówno księgowych jak i kadrowych. Wynika to z dużej ilości praktyk i ćwiczeń jakie w trakcie zajęć są wykonywane. Uczymy wszystkich niezbędnych zagadnień jakie powinien znać i wykonywać każdy księgowy. Bazujemy na programie księgowo – kadrowym CDN OPTIMA.

W związku z powyższym oferujemy pełen zakres usług księgowych, kadrowo – płacowych oraz pomoc w założeniu własnej działalności gospodarczej, załatwiając wszystkie niezbędne formalności.

Obsługujemy: małe i średnie przedsiębiorstwa, osoby fizyczne, fundacje oraz stowarzyszenia.

Rozliczamy zeznania podatkowe osób fizycznych jak i firm oraz dotacje.

Dzięki współpracy z Urzędem Skarbowym w Białej Podlaskiej, uczestnicy mają możliwość odbywania praktyk dzięki którym pozyskują dodatkowe umiejętności.

Sekcja miała również możliwość odbywania praktyk w Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, Agencji Detektywistycznej i Ochrony WSCHÓD – ZIENIUK oraz w Środowiskowym Domu Samopomocy w Białej Podlaskiej.

Rozbudowany program oraz różnorodność zajęć w dużym stopniu przyczyniają się do prawidłowej reintegracji zawodowej i sprawiają, że uczestnicy po zakończeniu programu będą przygotowani do wejścia na otwarty rynek pracy.

Wyszukaj

Galeria sekcji

Zobacz także